Kuchnia,  Sprzęty w kuchni,  Szafki w kuchni,  Wyposażenie kuchni

Jak zadbać o miejsce w kuchni?

Mała kuchnia wcale nie musi być zagracona. Oczywiście, jeśli ma bardzo ograniczony metraż, to poruszanie się po niej będzie nieco bardziej ograniczone niż po dużym pomieszczeniu. Można jednak zastosować pewne zabiegi, aby przestrzeń ta była bardziej funkcjonalna i przyjazna.

 

Kolory i szafki w kuchni

Na to, jak pomieszczenie jest przez nas odbierane, nie wpływa tylko jego rzeczywista wielkość, ale również efekt wizualny. Jeśli zastosujesz jasne farby czy kafelki, to kuchnia wyda się większa niż jest w rzeczywistości. Z kolei ciemne kolory optycznie jeszcze ją zmniejszą. Jeśli w pomieszczeniu jest okno, warto pozostawić je odsłonięte albo zamontować jedynie niewielkie firanki. Dzięki temu więcej słońca będzie dostawało się do wnętrza, co również zadziała na jego korzyść. Poza tym warto dobrze rozplanować szafki. Nie powinny one znajdować się na całej rozciągłości kuchni. Najlepiej, kiedy są tylko po jednej stronie, gdyż wiszące meble na przeciwko siebie jeszcze zmniejszą obszar, w którym można się poruszać i spotęgują wrażenie chaosu.

 

Tylko niezbędne sprzęty

Jeśli kuchnia jest mała, wąska i mało ustawna, to najlepiej zamówić do niej meble na wymiar. Pozwolą one wykorzystać maksimum dostępnej przestrzeni. Warto również przemyśleć, które sprzęty są naprawdę niezbędne, a z których możesz zrezygnować, aby na przykład cieszyć się większym blatem. Również, aby naczynia pomieściły się w szafkach, warto nieco ograniczyć ich ilość. Dzięki temu kuchnia będzie bardziej uporządkowana i łatwiej znajdziesz w niej to, czego potrzebujesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *