Kuchnia,  Naczynia,  Płyta indukcyjna

Jak akcesoria wybrać do płyty indukcyjnej?

Płyta indukcyjna wymaga zastosowania specjalnych garnków i patelni. Działa ona bowiem na zasadzie pola magnetycznego. Jakie w związku z tym powinny być naczynia do gotowania na tego typu kuchence? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Płaskie dno to podstawa

Naczynia, które masz w domu niekoniecznie muszą pasować do indukcji. Taka kuchenka posiada wiele zalet, ale trzeba mieć do niej odpowiednie akcesoria, bowiem inaczej nie będziesz mieć możliwości gotowania. Po prostu płyta nie „wyczuje” garnka i nie zacznie podgrzewać umieszczonego w nim dania. Z tego względu należy dobierać patelnie i garnki z idealnie prostym dnem. Jeśli zdecydujesz się na produkt lekko wypukły, to niestety, ale kuchenka nie zadziała. Warto więc dobrze przyjrzeć się posiadanym naczyniom, a tym bardziej tym, które zamierzasz kupić.

 

Sprawdź, czy masz odpowiednie naczynia

Jedną z cech, które muszą posiadać naczynia do indukcji, jest również współpraca z polem magnetycznym. Niestety, nie każdy garnek będzie je odbierał. Jeśli chcesz sprawdzić, czy obecnie posiadane przez Ciebie naczynia nadają się do indukcji, przyłóż do nich magnes. Jeśli będzie on przyciągał patelnię czy garnek, to znaczy, że możesz użyć ich na nowej kuchence. Niezwykle ważna jest również kwestia sprawdzenia naczyń w sklepie. Te przeznaczone na indukcję będą posiadać symbol cewki indukcyjnej, który wyglądem przypomina kilka pętelek. Kiedy mimo wszystko nie masz pewności, to po prostu zapytaj sprzedawcy, czy dany produkt będzie odpowiedni. Na pewno w niejednym sklepie chętnie Ci doradzą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *